Google Seo Optimizasyon

Doğru optimizasyon yapmak

Site içi düzenlemeler; arama motorlarinin siteyi düzenli bir sekilde okumalarina ve anlamlandirmasina yardimci olur. Arama motorlari; herhangi bir siteyi içerigi ile degerlendirirken kullanici deneyimini gözönünde bulundurur ve algoritmasini o deneyimlere paralel olarak olusturur. Zaten arama motorlarinin en büyük amaci da kullanicilarin istedigi sonuçlari onlara sunmak.

SITE DISI SEO

Site disi SEO yapmak için çok sayida farkli teknikler vardir. En popüler olanlari ise sitenin kaliteli ve yüksek backlink sayisina sahip olmasidir. Backlink, bir web sitesinin diger bir siteye verdigi linktir. Ancak basta Google olmak üzere tüm arama motorlari; manipüle edilmis backlinklere karsidir. Bunun nedeni, backlinklerin arama motorlari nezdinde bir referans olmasidir. Dolayisiyla arama motorlari, yapay bir referansi kabul etmeyecektir. Bu baglamda web sitesine gelen backlinklerin gerçek kullanicilar tarafindan gerçekten verilmesi gerekmektedir. Bunun gerçeklestirilmesi de kaliteli ve insanlar tarafindan gerçekten begenilen web sitesi yapmak ve bu web sitesinde ilgi çekici içerikler yayinlamaktir. Bu sayede insanlarin sitenize backlink vermesini saglayabilirsiniz.

Backlinkler disinda arama motorlari; kullanici deneyimlerini gözönünde bulundurarak web dünyasindaki birçok sinyalden yararlanir ve algoritmalarini bu sinyaller ile dayandirir. Sosyal medyadaki etkinlik, marka bilinilirligi gibi birçok etken de arama motorlarinin dikkat ettigi alanlardir. Dolayisiyla bu alanlardaki etkinlige de önem verilmelidir.

0 (216) 000 00 00
Ferah Mah. Solsar Cad. Pınar Sk. No:12/A Pk34700 ÜSKÜDAR - İSTANBUL
Tüm Hakları Saklıdır.